«فرشاد سنجری» دار فانی را وداع گفت

1398/09/06 - 11:22 ارسال شده توسط :دهکده موسیقی دسته بندی :اخبار موسیقی 0 نظر

او سابقه‌ی همکاری با ارکستر سمفونیک تهران و ارکسترهای دیگری چون لهستان، بلغارستان، اتریش، چک، رومانی و ... را داشته است.

«فرشاد سنجری» در سالِ 1325 در تهران متولد شد. تحصیل موسیقی را از کودکی نزد پدر و تحصیلات ابتدایی را در هنرستان عالی موسیقی آغاز کرد. در سن 9 سالگی همراه با خانواده‌ی خود عازم اتریش شد و در آکادمی موسیقی وین، کلاس مخصوص کودکان در رشته ‌ی پیانو ثبت نام کرد.

در 12 سالگی در وین با ارکستر هایدن کنسرتی اجرا کرد که مورد توجه منتقدان موسیقی قرار گرفت و به او لقب کودک نابغه دادند، پس از آن به تهران آمد و در هنرستان عالی موسیقی به ادامه تحصیلات موسیقی و عمومی پرداخت و دیپلم خود را با اجرای کنسرتو پیانو چایکوفسکی با ارکستر سمفونیک به رهبری پدر دریافت کرد.

در سال 1344 مجددا به اتریش رفت و در آکادمی موسیقی دولتی این شهر نخست به ادامه‌ی تحصیل در رشته‌های نوازندگی پیانو و آهنگسازی مشغول شد و سپس زیر نظر هانس اسواروسکی در کلاس رهبری ارکستر، اپرا و کر به تخصیل پرداخت.

«فرشاد سنجری» در سال 1350 از آکادمی موسیقی وین فارغ‌التحصیل شد. در طول سال‌های تحصیل در این شهر، بارها با استفاده از تعطیلات برای اجرای کنسرت با ارکستر سمفونیک به تهران سفر کرد و پس از فراغت از تحصیل که به تهران آمد، کنسرت‌های سمفونیک اپرا و باله‌های متعددی را با شرکت‌ سولیست‌های طراز اول و معروف جهانی اجرا کرد که از جمله‌ی آن می‌توان به سوئیت «بومی‌وار» با آهنگسازی «ثمین باغچه‌بان» و همراهی ارکستر سمفونیک تهران اشاره کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه خود را بنویسید

درباره دهکده موسیقی

بانک اطلاعات آموزشگاه ها و فروشگاه های موسیقی و اساتید و نوازندگان ایران

logo-samandehi
خبرنامه

برای با خبر شدن از اطلاعیه ها و آفرهای دهکده موسیقی ، ایمیل خود را در این قسمت وارد نمائید.

© تمامی حقوق این سایت متعلق به دهکده موسیقی می باشد. طراحی و توسعه توسط شرکت پارسیسا

منوی دهکده موسیقی
×