فلسطین خواستار بایکوت رسانه‌ای «یوروویژن ۲۰۱۹» شد

1398/02/24 - 13:41 ارسال شده توسط :دهکده موسیقی دسته بندی :اخبار موسیقی 0 نظر

 این وزارتخانه پوشش رسانه‌ای این رویداد از سوی اتحادیه پخش برنامه‌های اروپایی را تأیید ضمنی سیاست‌های رژیم صهیونیستی عنوان کرده و از این نهاد رسانه‌ای خواست همگام با مواضع اتحادیه اروپا و قوانین بین‌المللی رفتار کند.

وزارت خارجه فلسطین همچنین با اشاره به افزایش بی‌سابقه فشارهای رسمی و پویش‌های مردمی برای لغو یوروویژن 2019، اتحادیه پخش برنامه‌های اروپایی را در صورت پوشش این رویداد، مسئول همراهی آشکار با نظام آپارتایدی در تحریف هویت شهر قدس و تاریخ کشور فلسطین دانست.

شصت و چهارمین دوره مسابقات «یورو ویژن 2019 » قرار است در تاریخ های 14، 16 و 18  ماه مه (24 ، 26 ، 28 اردیبهشت) در تل‌آویو برگزار شود. ابتدا قرار بود این مسابقات در سرزمین قدس برگزار شود ولی اعلام مخالفت‌ها و تهدید به تحریم این رویداد از سوی کشورهای مختلف اروپایی باعث شد تا در نهایت اسرائیل اعلام کند که این مسابقات در تل‌آویو برگزار خواهد شد.

هنرمندان بسیاری از سراسر دنیا با تنظیم نامه‌های اعتراضی با توجه به سابقه اسرائیل در زمینه حقوق بشر، خواهان آن شدند که میزبانی این مسابقات به کشور دیگری داده شود که در میان این هنرمندان، چهره‌های سرشناسی همچون راجرز واترز، کن لوچ و یان ماتل دیده می‌شوند.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه خود را بنویسید

درباره دهکده موسیقی

بانک اطلاعات آموزشگاه ها و فروشگاه های موسیقی و اساتید و نوازندگان ایران

logo-samandehi
خبرنامه

برای با خبر شدن از اطلاعیه ها و آفرهای دهکده موسیقی ، ایمیل خود را در این قسمت وارد نمائید.

© تمامی حقوق این سایت متعلق به دهکده موسیقی می باشد. طراحی و توسعه توسط شرکت پارسیسا

منوی دهکده موسیقی
×