فراخوان هنرمندان شهرستانی برای شرکت در هزارصدا

دهکده موسیقی

1397/11/28 - 11:17 ارسال شده توسط :دهکده موسیقی دسته بندی :اخبار موسیقی 0 نظر

بنابر این گزارش، برنامه‌های شهرستان‌ها هم در دو بخش موسیقی اصیل ایرانی و موسیقی پاپ برگزار خواهد شد، منتها فرق اساسی آن با برنامه‌هایی که در این قریب به شش سال در پایتخت برگزار شده بود آن است که در برنامه‌های شهرستان، گروه‌های اصیل بومی هر منطقه هم در بخش موسیقی اصیل ایرانی شرکت خواهند کرد و آثارشان در کنار گروه‌های ردیف دستگاهی ایران داوری خواهد شد. نصیری این تصمیم را نتیجه مشاوره‌ با کارشناسان موسیقی عنوان کرد و گفت: موضوع مهم در این خصوص آن است که موسیقی اصیل ایرانی صرفا موسیقی محدود شهری موسوم به ردیف دستگاهی ایران نیست و موسیقی‌های اصیل و ریشه‌دار همه اقوام ایرانی هم جزو گستره بزرگ و فرهنگی موسیقی اصیل ایرانی هستند و هزارصدا در نظر دارد به سهم خود در خصوص جاانداختن این مفهوم مهم تاثیرگذار باشد.
 
همچنین در برخی از این شهرستان‌ها و در صورت امکان و صدور مجوز از مسئولان منطقه‌ای، بخش موسیقی پاپ هم آغاز خواهد شد و در بخش پاپ هم، خوانندگان موسیقی پاپ هر منطقه، می‌توانند با زبان آن منطقه و یا زبان رسمی کشور آثارشان را ارائه کنند و این آثار در یک برنامه مشترک اجرا و داوری خواهند شد.
بنابر آنچه پیش از این اعلام شد، هزارصدای شهرستان‌ها در شهرهای مختلف کشور برگزار خواهد شد و ابتدا گروه‌ها و خوانندگان برتر هر شهرستان و سپس استان برگزیده می‌شوند و پس از آن، فینال هزارصدا برای انتخاب گروه و خواننده برتر کشور در تهران برگزار خواهد شد و هدایای نفیس و ارزشمندی به برگزیدگان اهدا خواهد شد.
 
علاقمندان به شرکت در این برنامه‌ها اعم از گروه‌های موسیقی دستگاهی ایرانی و موسیقی بومی هر منطقه و همچنین خوانندگان موسیقی پاپ به زبان فارسی و بومی می‌توانند نمونه آثار فردی و گروهی و یا صدای خود را به آدرس ایمیل 1000seda.ir@gmail.com   یا ادمین کانال تلگرامی هزارصدا ( @hezarseda ) یا اینستاگرام آن ( 1000seda_ir ) ارسال کنند. نصیری همچنین اعلام کرد در حال هماهنگی با شهرستان‌های دیگر کشور هم هستیم و بنابر این، هنرمندان همه کشور می‌توانند برای شرکت در مسابقه ثبت‌نام کنند تا در نوبت اجرا در برنامه هزارصدای همان شهر قرار بگیرند.
 
هزارصدا اولین برنامه مسابقه موسیقی در داخل کشور است که بخش پاپ آن از سال 1392 و بخش موسیقی اصیل ایرانی آن در سال 1393 آغاز شد و بنابر آنچه بنیان‌گذار و مدیر آن پیش از این هم اعلام کرده، بخش کشوری آن به زودی به راه خواهد افتاد.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه خود را بنویسید

درباره دهکده موسیقی

بانک اطلاعات آموزشگاه ها و فروشگاه های موسیقی و اساتید و نوازندگان ایران

logo-samandehi
خبرنامه

برای با خبر شدن از اطلاعیه ها و آفرهای دهکده موسیقی ، ایمیل خود را در این قسمت وارد نمائید.

© تمامی حقوق این سایت متعلق به دهکده موسیقی می باشد. طراحی و توسعه توسط شرکت پارسیسا

منوی دهکده موسیقی
×